Szolgáltatásaink

Üzleti igények és a jelenlegi IT infrastruktúra felmérése

Egy jól működő IT infrastruktúra tervezésénél kiemelten fontosak az ügyfél jelenlegi és jövőbeni üzleti igényei, valamint fel kell térképezni a meglévő IT infrastruktúra tulajdonságait, adottságait.

Az infrastruktúra terv részeként meg kell határozni az ügyfél legfontosabb informatikai folyamatait és le kell fektetni a rendelkezésreállási követelményeit (pl.: RTO, RPO).

Az így megszerzett és meghatározott információk alapján vagyunk képesek hosszútávon jól működő IT környezetet tervezni, mely biztos alapja a problémamentes üzemeltetésnek.

Komplex IT infrastruktúra tervezése és implementációja

Egy komplex IT környezet tervezéséhez és implementáláshoz a legfontosabb két tényező a megfelelő mérnöki tudás és a szükséges információk az ügyfél igényeiről és adottságairól.

A tervezéshez szükséges információk származhatnak egyenesen az ügyféltől, de amennyiben szükséges, képesek vagyunk az igények és környezeti adottságok felmérésére. A megkapott információk alapján a feladatra kijelölt mérnök a saját és a teljes mérnöki gárda tapasztalatait felhasználva meghatározza felhasználandó eszközök körét és megtervezi az implementáció lépéseit.

A szokásostól eltérő IT környezetek, vagy igények esetén lehetőség van az adott feladatok tesztelésre, kipróbálásra, melyhez az MHM biztosítja a megfelelően felszerelt demó labort.

Ezzel a fajta megközelítéssel biztosítjuk a zökkenőmentes implementációt és garantáljuk a projekt határidők betartását.

Nagy rendelkezésre állású rendszerek

Nagy rendelkezésre állású rendszerek olyan informatikai rendszerek, amelyek kritikus fontosságúak a vállalat működése és üzleti folyamatai szempontjából, és magas rendelkezésre állást, stabilitást és teljesítményt igényelnek. Ezek a rendszerek gyakran olyan területeken használatosak, mint például a pénzügy, az egészségügy, az energiaipar, az online kereskedelem és a közlekedés.

A legtöbb ügyfelünk használ valamilyen magas rendelkezésre állású technológiát, melyek tervezésében és kialakításában az MHM Computer Hungária is aktívan részt vett. Szakembereink tudásának, illetve ezen projekteknek köszönhetően cégünk ezen a téren több mint 25 éves tapasztalattal rendelkezik.

Az MHM portfólióban több gyártó számos, nagy rendelkezésre állást biztosító terméke szerepel, melyek alapjai az adatreplikációs technológiák, különböző szerver clusterezési és konténer megoldások.

Performancia és kapacitás analízis

A performancia és kapacitás analízis fontos eszköz a vállalati informatikai infrastruktúra hatékonyságának és teljesítményének értékelésében és optimalizálásában. Ezen analízisek célja a rendszerek teljesítményének felmérése és a jövőbeli igények előrejelzése, hogy biztosítsák a megfelelő szintű kapacitást és teljesítményt az üzleti folyamatokhoz.

Mivel ügyfeleink informatikai rendszerei nem csak az általunk eladott összetevőkből állnak, számos esetben van szükség arra, hogy egy akut teljesítmény probléma vagy akár egy fejlesztés esetén a rendszer minden releváns elemét megvizsgáljuk. Ehhez a gyári eszközök nyújtotta lehetőségeken túl szükség lehet a különböző forrásokból származó teljesítményadatok összehangolására és elemzésére is. Kollégáink nagy tapasztalatokat szereztek az ilyen jellegű analízisek készítésében és ezek eredményeképpen sikeresen tárták fel az adott teljesítmény problémát.

Rendszerintegráció

A rendszerintegráció az informatikai rendszerek, alkalmazások és szolgáltatások összekapcsolása és összehangolása oly módon, hogy egy összetett és jól működő rendszert alkossanak. Ennek a folyamatnak a célja az egyes részrendszerek közötti adatok, folyamatok és funkciók hatékony integrációja annak érdekében, hogy a vállalat zökkenőmentesebben működhessen és jobban ki tudja használni az informatikai erőforrásokat.

Egy-egy általunk megkötött üzlet nem puszta eszközszállítást jelent, hanem az ügyfél rendszeréhez való illesztést is. Legyen az akár csak egy kis informatikai környezet vagy akár egy száznál is több tagból álló szerverfarm, mindkét esetben szükséges egy tervezési folyamat, valamint az ügyfél környezetének alapos felmérése. Igény esetén a projektvezetést is elvégezzük, kollégáink számos kisebb, csak néhány napig tartó, illetve nagyobb, akár több hónapig tartó rendszerintegrációs projektekben szereztek tapasztalatot. A végrehajtás során mindvégig szorosan együttműködünk az ügyfél kijelölt szakembereivel, maximálisan figyelembe véve az üzemeltetési szempontokat is.

SDDC (Software Defined Data Center) és Cloud megoldások

Az információáramlás gyorsasága egyre inkább átszövi mindennapjainkat – hordozható eszközök garmadája, melyeken digitális tartalmat fogyasztunk – híreket olvasunk, levelezünk, vásárlunk, tájékozódunk stb. A tartalmak mögött egyre inkább felhőszolgáltatások (Cloud) állnak, melyeket szoftveresen meghatározott adatközpontok (SDDC) szolgálnak ki. Hazánkban is egyre nagyobb figyelem terelődik ezért az SDDC és Felhő szolgáltatások irányába vállalati szinten.

Az MHM már az x86-os virtualizáció kezdetén is úttörő szerepet vállalt a technológia terjesztésében és az erre épülő megoldások megvalósításában. A VMware-rel, mint a vezető gyártóval szorosan együttműködve vettük fel kompetenciáink közé a szoftveresen meghatározott adatközpontok alkotóelemeit és szereztünk mély ismereteket a területen.

Az MHM vállalja a VMware SDDC és Cloud szolgáltatásainak tervezését, implementálását, támogatását és oktatását is.

Adatmentés Archiválás

Az adatmentés és archiválás kulcsfontosságú tevékenységek az adatok biztonságának és hozzáférhetőségének biztosításában, valamint a szabályozási követelmények teljesítésében. Ezek a folyamatok lehetővé teszik az adatok rendszeres biztonsági másolatok készítését, valamint az archiválást, hogy hosszú távú tárolást biztosítsanak olyan adatok számára, amelyeket már nem aktívan használnak, de még mindig meg kell őrizniük.

Az MHM szolgáltatásai az információ tárolási életciklus minden fázisát lefedik, így természetesen adatmentési és archiválási igényekre is kínálunk megoldást mind szoftver, mind hardver tekintetében. Az általunk képviselt gyártók egyaránt vezető szerepet töltenek be a mentőszoftverektől kezdve a különböző deduplikációs eljárásokat alkalmazó eszközökön át a már nem változó adatok archiválására szolgáló megoldások piacán is. Fontos kiemelni azt, hogy a hazai piacon minden, a témához kapcsolódó szegmensben rendelkezünk referenciával.

Adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM)

Az adatközpont menedzsment fontos terület az informatikai infrastruktúra hatékony működtetésében és fejlesztésében. Az adatközpont menedzsment folyamatos figyelmet igényel az infrastruktúra biztonságának, teljesítményének és rendelkezésre állásának biztosítása érdekében. Munkatársaink a terepen szerzett sokéves tapasztalatot hasznosítják munkájuk során, amikor is szoros együttműködésben dolgoznak a távoli üzemeltetést végző kollégákkal. Vállaljuk az ügyfél általi DCIM projektek vezetését és tervezését, beszállítókkal való egyeztetést, új eszközök üzembehelyezését, illetve az életciklusának végét elérő eszközök leszerelését.

Scroll to Top